ETA El Terminali ve Barkod Çözümleri

El terminali Otomasyonu Program Özellikleri

El terminali uygulamsını sahada veya showroomda daha hızlı daha doğru faturalama/sipariş alma işlemi , ürün teslimat işlemlerinde doğru ürünleri teslim edebilmek için , depo sayım işlemlerinde , depolar arası ürün sevkiyat işlemlerinde kullanabilirsiniz. Online ve offline özelliği sayesinde internetin olmadığı veya zayıf olduğu ortamlarda da rahatlıkla çalışabilir. Kolay kullanımı sayesinde artı bir eğitime gerek kalmaz . Ayrıca Elterminali uygulaması firmanızın isteklerine göre projelendirilebilir.

El terminali Otomasyonu Teknik Özellikleri

ETA El terminali uygulaması ile online veya offline olarak çalışabilirsiniz. Online çalışmada elterminalleri GPRS (3G) veya Wifi üzerinden sürekli olarak merkeze bağlıdır. Online çalışmanın avantajı stok bakiyeleri , fiyatları veya yeni tanımlanan stoklar anlık olarak elterminali üzerinden görülür. Aynı kavramlar cari bilgileri içinde geçerlidir. Yine online çalışmada düzenlenen evraklar ( Fatura ,Sipariş , Tahsilat vb. ) anlık olarak merkeze iletilir. İnternetin iyi çektiği yerlerde bu yöntem önerilir . Showroom da yapılacak işlemler online olabilir.

Offline işlemler ise sahada internetin zayıf olduğu ortamlarda tercih edilebilir. Bu çalışma sisteminde satıcılar bilgileri belli periyotlarda elterminaline yükler. Örnek sabah sahaya çıkmadan stok bilgileri , cari bilgileri vb bilgileri cihaza yüklenir . Bu bilgiler ile sahaya çıkıp fatura , sipariş veya tahsilat işlemleri gerçekleştirilir. İnternete bağlandıkları anda o zamana kadar düzenledikleri evrakları merkeze aktarabilirler . Aktarma zamanı satıcıya bağlıdır. internet olduğu sürece aktarım yapabilir. Bu sistem de aslında online işleme benzemektedir. Çünkü gün içerisinde istenilen sayıda karşılıklı veri aktarımı yapılabilir.

El terminali uygulaması kullanımı oldukça pratikdir. Yapılacak ayarlar tamamen merkezden yapılır . Yetkiler sayesinde ise satıcının hatalı bir işlem yapması önlenir. Satıcının kullanacağı modüller yine merkez tarafından belirlenir. Bir satıcı fatura düzenleyebilir ve tahsilat yapabilirken başka bir satıcı sadece sipariş toplayabilir. Sahada satış işlemleri için de opsiyonel olarak root takibi kullanılabilir.Root takibinde satıcı o gün hangi ziyaretleri yapacaksa listesine o müşteriler gelir. Yine parametrik olarak bu ziyaretleri sıra ile veya karışık olarak yapabilir. Bu ziyaretlere yeni ziyaret bilgileri merkez ile irtibata geçerek eklenebilir veya mevcut bir ziyaret listeden çıkartılır. Bu pratiklik sayesinde satıcılar için ekstra eğitime gerek kalmaz.Iphone / Ipad / Android ve Web Raporlama ... »

ETA ile Entegre B2B Çözümleri... »

Firmalara Özel Rapor Çözümleri... »

Akaryakıt Çözümleri... »